Płyn nabłyszczający do zmywarek – dlaczego warto go używać?

Płyn nabłyszczający do zmywarek – dlaczego warto go używać?

Poradnik Klienta Pordnik

Od pewnego czasu trudno wyobrazić sobie porządki w kuchni bez mycia naczyń w zmywarce. Stała się ona tak niezbędnym urządzeniem, jak pralka czy piekarnik. Będzie ona świetnym wyborem, jeśli należysz do osób, które lubią przyrządzać potrawy lub po prostu chcesz ułatwić sobie codzienne wykonywanie obowiązków. Do użycia zmywarki potrzebujesz tylko trzech produktów: detergentu, soli i nabłyszczacza. Mycie naczyń w zmywarce to oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska.

Jakie produkty do zmywarki wybrać?

Warto pamiętać o tym, że środki używane do mycia naczyń w zmywarce dotykają powierzchni, na których jesz. Muszą być więc bezpieczne, sprawdzone i rekomendowane. Marka Ludwik jest na rynku od bardzo dawna i oferuje produkty najwyższej jakości, w tym produkty z serii Ludwik Ekologiczny, które powstają  w zgodzie z naturą. Specyfiki do zmywarki, takie jak sól, tabletki i nabłyszczacz marki Ludwik Ekologiczny posiadają niezbędne certyfikaty, spełniają wysokie wymagania zdrowotne i ekologiczne, ponieważ nie zawierają:

  • fosforanów, które przyczyniają się do zanieczyszczania wód i wymierania ryb,
  • toksycznych substancji działających kancerogennie,
  • boranów,
  • mikroplastików.

Jak stosować płyn nabłyszczający do zmywarki?

Aby odpowiednio zadbać o zmywarkę, warto używać tylko sprawdzonych i specjalnie dedykowanych płynów nabłyszczających do danego sprzętu. Trzeba też pamiętać o tym, by produkt stosować tak, jak wskazuje etykieta. Płyn nabłyszczający należy wlać do odpowiedniego zbiornika w Twojej zmywarce w takiej ilości, jaką zaleca producent. Twój sprzęt sam pobiera  potrzebną ilość płynu nabłyszczającego w zależności od tego, w jakiej wodzie są myte naczynia. Im twardsza woda, tym zużycie płynu jest większe.

Należy dokładnie czytać zalecenia na etykiecie i stosować się do nich. Najczęściej zaleca się  zachować szczególną ostrożność podczas uzupełniania płynu w zmywarce, gdyż działa drażniąco na oczy (w składzie znajduje się m.in. soda oczyszczona, kwas cytrynowy i etanol), a także przechowywać go w taki sposób, by dzieci nie miały do niego dostępu. Jeżeli zdarzy Ci się jednak wypadek, to kilkukrotnie płucz oczy zimną wodą.

Ekologiczny płyn nabłyszczający marki Ludwik 

Ekologiczny płyn nabłyszczający Ludwik nie zawiera żadnych substancji chemicznych, które mogłyby zanieczyszczać środowisko. Efektywnie nabłyszcza myte w zmywarce talerze i sztućce. Skutecznie chroni Twoje naczynia przed matowieniem, różnego rodzaju osadami i plamami.

Naczynia ze zmywarki wyjmiesz pięknie błyszczące, bez najmniejszych smug i zacieków. Wystarczy pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia i cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem. Płyn  należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdziesz na etykiecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *